Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температура до 30 степени

Денес, среда, 15 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северoзападен правец. Температурата во Битола до 30 степени.

Утре, четврток, 16 септември, времето во Битола ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 30 степени.