Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температура до 29 степени

Денес, четврток, 16 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени.

Утре, петок, 17 септември во Битола времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 32 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »