Press "Enter" to skip to content

Оздравени 33 пациенти од Битола, нови позитивни 10, починато едно лице

Во последните 24 часа се направени 3.885 тестирање, а регистрирани се 557 нови случаи на КОВИД-19, и тоа од Битола се 10.

Регистрирани сe 572 оздравени пациенти од Битола се 33.

До сега во Битола има 6.897 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 237 случаи.

Пријавени се 28 починати лица, едно починато лице е од Битола  на возраст од 74 години.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 61 и преку “Плодност“ 37 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.238.106 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 185.450 бројката на оздравени пациенти е 166.099, на починати е 6.367, а бројот на активни случаи изнесува 12.984.

More from ВестиMore posts in Вести »