Press "Enter" to skip to content

Продолжува брзото возење, само денес санкционирани 34 возачи од Битола

Денеска (16.09.) во периодот од 08 до 14 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 66 возачи. Од нив 34 на територија на Битола, 11 на територија на Прилеп, 15 на територија на Ресен…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

More from ВестиMore posts in Вести »