Press "Enter" to skip to content

Во Битола 14 нови случаи на ковид-19, оздравени 9, хоспитализирани 24

Во последните 24 часа се направени 4.384 тестирање, а регистрирани се 561 нов случај на КОВИД-19, од нив во Битола се 14.

Регистрирани сe 507 оздравени пациенти, а во нив од Битола се 9.

На инфективното одделение во Битола бројот на хоспитализирани пациенти е 24, а тројца биле ново примени пациенти, а 1 беше испишан од Ковид центарот.

Пријавени се 29 починати од кои 13 нема од Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »