Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: физички напад од сосед, повредено лице со остар предмет, жена касната од куче скитник

На 16.09.2021 во СВР Битола, Е.Ј. од Битола пријавила дека на улица „Пецо Божиновски” во Битола била физички нападната од нејзин сосед. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 
 
На 16.09.2021 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола било донесено повредено лице со остар предмет. По преземени мерки било утврдено дека се работи за А.К. (73) од Битола, кој на ул. „Гостивар“ во Битола бил повреден со остар предмет од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  
 
На 16.09.2021 во СВР Битола, Е.К. од Битола пријавила дека на ул.„Прилепска” во Битола била касната од куче скитник.      
 
 
 
More from ВестиMore posts in Вести »