Press "Enter" to skip to content

Во Битола 14 нови позитивни на ковид-19, оздравени 5, починато едно лице

Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19, а од нив од Битола се 14.

Регистрирани сe 245 оздравени пациенти од Битола се 5.

Пријавени се 41 починато лице, едно од Битола на возраст од 72 години.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 81 и преку “Плодност“ 82 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.248.079 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 186.549 бројката на оздравени пациенти е 166.851, на починати е 6.437, а бројот на активни случаи изнесува 13.261.

More from ВестиMore posts in Вести »