Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со можност за локален пороен дожд и грмежи

Денес, недела, 19 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде претпладне променливо облачно со можност за локален пороен дожд и грмежи. Попладне облачноста ќе се намали. Ветерот ќе е западен и повремено со засилен интензитет. Температурата во Битола до 32 степени.

Утре, понеделник, 20 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 31 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »