Press "Enter" to skip to content

Во Битола умерено облачно и нешто потопло, од утре заладување

Денес, понеделник, 20 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде малку до умерено облачно и нешто потопло. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата во Битола ќе биде до 30 степени.

Утре, вторник, 21 септември, во Битола, времето ќе биде умерено облачно и посвежо. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола ќе биде до 23 степени. 

More from ВестиMore posts in Вести »