Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди и посвежо

Денес, вторник, 21 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и посвежо. Ќе има услови за повремен локален дожд, особено попладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, среда, 22 септемри, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »