Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне променливо облачно, попладне сончево време

Денес, четврток, 23 септември, во Битола, времето ќе биде претпладне променливо облачно, а попладне ќе преовладува сончево време. Наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, петок, 24 септември, во Битола, времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево и потопло со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.