Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро ладно, во текот на денот сончево и потопло

Денес, петок, 24 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, во текот на денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, сабота, 25 септември, времето во Битола ќе биде наутро студено, а преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »