Press "Enter" to skip to content

Викендов во Битола наутро студено, а преку денот сончево и топло

Денес, сабота, 25 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени.

Утре, недела, 26 септември, во Битола времето ќе биде наутро свежо, преку денот сончево и топло со мала локална облачност. Температурата во Битола до 28 степени.