Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро свежо преку денот сончево и топло

Денес, недела, 26 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро свежо, преку денот сончево и топло. Ќe дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 29 степени.

Утре, понеделник, 27 септември, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Во вечерните часови ќе има услови за краткотраен пороен дожд. Температурата во Битола до 30 степени.