Press "Enter" to skip to content

Во Битола нови 14 позитивни на ковид-19, оздравени 11, активни 287 случаи

Според Министерството за здравство направени се 3.425 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 14.

Регистрирани сe 222 оздравени пациенти од Битола се 11.

Во текот на изминатите 24 часа починале 17 лица, нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 91 и преку “Плодност“ 46 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.277.428 тестирања на Ковид-19.
Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 189.887 бројката на оздравени пациенти е 170.956, на починати е 6.594, а бројот на активни случаи изнесува 12.337