Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо

Денес, вторник, 28 септември, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето во Битола ќе биде променливо облачно и посвежо. Можност за нестабилно со пообилен пороен дожд и појава на ретки грмежи. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 29 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »