Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо

Денес, вторник, 28 септември, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето во Битола ќе биде променливо облачно и посвежо. Можност за нестабилно со пообилен пороен дожд и појава на ретки грмежи. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, среда, 29 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 19 степени.