Press "Enter" to skip to content

Во Битола 15 нови позитивни на ковид-19, оздравени 9 пациенти

Во последните 24 часа направени се 3.379 тестирања на САРС КОВ 2 и регистрирани се 412 позитивни случаи, од нив од Битола се 15.

Регистрирани сe 395 оздравени пациенти од Битола се 9.

Во текот на изминатите 24 часа починале 12 лица, нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 82 и преку “Плодност“ 26 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.292.895 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 191.820 бројката на оздравени пациенти е 173.048, на починати е 6.683, а бројот на активни случаи изнесува 12.089.