Press "Enter" to skip to content

Во Битола утрото постудено, преку денот сончево со појава на мала облачност

Денес, сабота, 2 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде утрото постудено, преку денот сончево со појава на мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 3 октомври, во Битола, времето ќе биде утрото постудено, преку денот сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »