Press "Enter" to skip to content

Во Битола 8 нови позитивни на ковид-19, оздравени 10 пациенти

Направени се 4.295 тестирања, а регистрирани се 468 новислучаи на КОВИД-19, а од нив во  Битола се 8.

Регистрирани сe 284 оздравени пациенти, од Битола се 10.

Во текот на изминатите 24 часа починале 7 лица нема од Битола. Дополнително, согласно Регистерот на умрени лица содијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени се уште 4 починати лица, со датум на смрт од 15.09.2021 до 30.09.2021 година. Починатите лица се 3 лица од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 66 и преку “Плодност“ 42 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.297.190 тестирањана Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 190.288бројката на оздравени пациенти е 173.332, на починати е 6.694, а бројот на активни случаи изнесува 12.262.

More from ВестиMore posts in Вести »