Press "Enter" to skip to content

Во Битола утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 3 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, понеделник, 4 октомври, во Битола времето ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.