Press "Enter" to skip to content

Оздравени 15 пациенти, нови позитивни 12, вкупно 265 активни случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа направени се 2.636 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на КОВИД-19, во  Битола се 12.

Регистрирани сe 293 оздравени пациенти од Битола се 15.

До сега во Битола има 7.112 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 265 случаи.

 Во текот на изминатите 24 часа починале 10 лица нема од Битола.

Направени се  преку ЦЈЗ Битола 76 и “Плодност“ 47 ковод тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.299.826 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 192.478 бројката на оздравени пациенти е 173.625, на починати е 6.704, а бројот на активни случаи изнесува 12.149.

More from ВестиMore posts in Вести »