Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: агресивно однесување кон полицаец, 30 возачи возеле под дејство на алкохол

На 01.10.2021 во 09.15 часот во СВР Битола во близина на градски пазар во Битола лице од агресивно се однесувал кон полициски службеник при вршење службена должност. Известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 02/03.10.2021 во периодот од 22.00 до 04.00 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола на подрачјето на СВР Битола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Притоа, кај 30 возачи било утврдено дека управувале моторно возило под дејство на алкохол и биле соодветно санкционирани.