Press "Enter" to skip to content

Христијан Стојани второпласиран македонец и со нов личен рекорд на Скопскиот маратон

Кристиан Стојани, член на АК Олимп од Битола вчера настапи на Скопскиот маратон каде трчаше во дициплината 21 километар, односно во полумаратон.Стојани постигна одличен резултат на 21 километар со 5. време, односно со 5. место во генерален пласман. Воедно Стојани со време од 1 час 14 минути и 38 секунди имаше 2. време во македонски пласман.

Христијан Стојани вчера на Скопскиот маратон истрча и за нов личен рекорд.

More from ВестиMore posts in Вести »