Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево од утре заладување и дожд

Денес, вторник, 5 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управат за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб претежно јужен ветер. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, среда, 6 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно и свежо со умерен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Температурата во Битола до 17 степени.