Press "Enter" to skip to content

Во Битола 26 оздравени и 13 нови позитивни на ковид-19, починато едно лице

Направени се 3.337 тестирања, а регистрирани се 399 нови случаи на ковид-19 од киои во Битола се 13.

Регистрирани сe 1.348 оздравени пациенти од Битола се 26.

До сега во Битола има 7.126 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 240 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа починале 17 лица, едно лице од Битола  на возраст од 90 години.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 47 и преку “Плодност“ 31 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.305.039 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 193.052 бројката на оздравени пациенти е 175.496, на починати е 6.740, а бројот на активни случаи изнесува 10.816.

More from ВестиMore posts in Вести »