Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од дожд

Денес, четврток, 7 октомври, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат обилни, со пороен карактер и засилен југоисточен ветер. Во Битола температурата до 12 степени.

Утре, петок, 8 октомври, во Битола, времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер, претежно од североисточен правец. Во Битола температурата до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »