Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со повремени врнежи од дожд, температурата до 12 степени

Денес, петок, 8 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, сабота, 9 октомври, во Битола времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.