Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со врнежи од дожд, температурата до 11 степени

Денес, сабота, 9 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, недела, 10 октомври, во Битола времето ќе биде претежно облачно, во текот на денот со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.