Press "Enter" to skip to content

Во Битола 3 нови позитивни на ковид-19, оздравени 10 пациенти, активни 190 случаи

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени се 2.900 тестирања, а регистриран е 421 нов случај на КОВИД-19, од нив од Битола се 3.

Регистрирани сe 395 оздравени пациенти од Битола се 10.

Во Битола до сега има 7.214 лица кои биле или се позитивни на ковид-19, а активни се 190 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа починале 8 лица нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 70 и преку “Плодност“ 16 ковид тестови.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 195.963бројката на оздравени пациенти е 182.473, на починати е 6.888, а бројот на активни случаи изнесува 6.602.

More from ВестиMore posts in Вести »