Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено со повремен дожд, од утре стабилно и потопло

Денес, петок, 15 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата на хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, сабота, 16 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно, претпладне со локална појава на краткотраен дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »