Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд

Денес, сабота, 16 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упраата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде претежно облачно, претпладне со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, недела, 17 октомври, времето во Битола ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »