Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, недела, 17 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Битола температурата до 13 степени.

Утре, понеделник, 18 октомври, времето во Битола ќе биде умерено облачно и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во Битола температурата до 13 степени.