Press "Enter" to skip to content

Во Битола 7 нови позитивни на ковид-19, одравени 12 пациенти

Во последните 24 часа направени се 3.045 тестирања, а регистрирани се 329 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола се 7.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 13 починати лица нема од Битола.

Регистрирани сe 200 оздравени пациенти од  Битола се 12.

Досега во земјата се направени вкупно 1.342.870 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 197.091 бројката на оздравени пациенти е 183.227, на починати е 6.940, а бројот на активни случаи изнесува 6.924

More from ВестиMore posts in Вести »