Press "Enter" to skip to content

Утре пред “спортската“, фан зона на Еурофарм Пелистер, спонзорирана од “Златен Даб“

Утре, вторник, 19 октомври во Битола за прв пат ќе биде организирана “фан зона“ од 17:00  до 22:30 часот, која ќе биди од 17 часот.

Во фан зоната планирано е

-D-jay, музика, забавен дел, катче, занимливости и награди за најмладите фанови

-Гостување на еден поранешен ракометар

-Тројца ракометари на Еурофарм Пелистер ќе другаруваат со најмладите и ќе ги промовираат вредностите на клубот

-Промоција на клупските спонзори и помагатели

-20,45 – Следење на натпреварот Еурофарм Пелистер на видео-бим

Во фан-зоната може да се купат билети за натпреварот Еурофарм Пелистер – Ним, дресови на клубот и други производи со клупското обележје.

Дружете се со битолската спортска гордост и Златен даб цело попладне и вечер во градот на ракометот
 
More from ВестиMore posts in Вести »