Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 19 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, среда, 20 октомври, во Битола времето ќе биде претежно сончево, во југозападните делови претпладне со зголемена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »