Press "Enter" to skip to content

Во Битола: претежно сончево, температура до 19 степени

Денес, среда, 20 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево, претпладне со појава магла во котлините. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, 21 октомври, 21 октомври, во Битола времето ќе биде наутро со појава на магла и ниска облачност по одделни котлини и речни долини. Преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.