Press "Enter" to skip to content

Во Битола наутро со магла, преку денот сончево со мала облачност

Денес, четврток, 21 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде наутро по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, петок, 22 октомвтри во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена, а кон крајот на денот зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 20 степени.