Press "Enter" to skip to content

Ана Ивановиќ прва странска одбојкарка во редовите на Пелистер Волеј во Битола

Во канцеларијата на Пелистер Волеј во Битола, српската интернационалка од Крагуевац, Ана Ивановиќ потпиша едногодишен договор со битолскиот суперлигаш.

Таа и претседателот на клубот, Александар Темелковски ставија потпис на договорот со кој се обврзува за една година престој во Битола, а потоа заедно со тренерот Роберт Митковски направија заедничка фотографија.Ивановиќ свое деби пред домашната публика ќе го има утре, сабота и тоа против актуелниот шампион Јанта, а минатиот викенд беше прв поентер со 19 освоени поени во воведниот натпревар од сезоната, во кој Пелистер освои максимални 3 бода.

Инаку едногодишни договори потпишаа повеќе одбојкарки, а дел од нив тоа ќе го направат во периодот што следи. Со овие чекори, Пелистер Волеј се издигна на едно повисоко ниво и оваа сезона битолчани ќе имаат убава можност за многу интересни супелигашки дуели кои ќе се играат во салата “Боро Чурлевски“.