Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, утре пад на тампературата

Денес, петок, 22 октомври, во Битола, според прогнозата на метеорозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена, а кон крајот на денот со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Во Битола температурата во Битола до 19 степени.

Утре, сабота, 23 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Битола температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »