Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и релативно топло

Денес, сабота, 23 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 24 октомври, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо. Ќе дува умерен ветер од северен и северозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »