Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: со возило повреден пешак пред Уредот

На 22.10.2021 во 09.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосница од ул. „Филип Втори Македонски“ и ул. „Столарска“ во Битола, патничко возило „сузуки свифт“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 73 годишник од село Дедебалци, општина Могила, удрило во пешак на возраст од 72 години од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила битолчанката, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »