Press "Enter" to skip to content

“Поинаку“: денес покажавме дека Битола можи!

-Присуството на големиот број љубители на планината како и присуството на Поинаку, Сдсм Битола, ВМРО-ДПМНЕ – Битола, Левица Битола, Зоран Паљо, Горска Служба, Бундал Ски Клуб, Хот Бокс Копанки, Пекара Булевар, Хотел Молика е доказ дека Битола отсега па натаму ќе мора заедно да ги решава проблемите, велат од “Поинаку“ за денешната акција на ски-патеката “Копанки“ која тие ја иницираа и додаваат:

-Мора да научиме дека сите живејме тука и сакаме Битола да ни е поуба. Ова е само најава односно почеток на еден поинаков живот во Битола.

More from ВестиMore posts in Вести »