Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно

Денес, понеделник, 25 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 11 степени.

Утре, вторник, 26 октомври, во Битола, наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.