Press "Enter" to skip to content

Во Битола 2 нови позитивни на ковид-19, оздравени 9, активни случаи 201

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа се направени се 1.514 тестирањe, а регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19, од кои во Битола се 2.

Регистрирани сe 330 оздравени пациент од Битола се  9.

До сега во Битола има 7.343 случаи на ковид-19, а активни се 201.

Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 11  починати лица нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.366.002 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 199.901, бројот на оздравени пациенти е 186.652, на починати е 7.062, а бројот на активни случаи изнесува 6.187.

More from ВестиMore posts in Вести »