Press "Enter" to skip to content

Во Битола после студеното утро, преку денот сончево до 15 степени

Денес, среда, 27 октомбри, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето после студеното утро, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, четврток, 28 октомври во Битола времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »