Press "Enter" to skip to content

Во Битола студено утро, преку денот претежно сончево

Денес, четврток, 28 октомври, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, петок, 29 октомври, во Битола времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови. Температурата во Битола до 15 степени.