Press "Enter" to skip to content

Во Битола утрото сончево и ладно, преку денот сончево до 15 степени

Денес, петок, 29 октомври, во Битола, според прогнозите на метеролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде утрото сончево и ладно, а преку денот ќе биде сончево со слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, сабота, 30 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено на југозападот. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »