Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со слаб јужен ветер, температура до 15 степени

Денес, сабота, 30 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хистометеоролошки работи, времето ќе биде преку денот сончево со слаб јужен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, недела, 31 октомври, во Битола времето ќе биде наутро со можна појава на магла и ниска облачност. Преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб југоисточен ветер. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »