Press "Enter" to skip to content

Зоран Стерјев: заради ова вреди да се биде во салата вечерва

По последниот свиреж на судиската двојка во Битола со што беше заверена победата на Еурофарм Пелистер над екипата на Вардар, претседателот на клубот за неколку секунди преку оградата се најде на паркетот каде заедно се радуваше на победата со своите млади ракометари, а потоа следуваа честитките кон него за победата.Стерјев беше и во соблекувалната заедно со ракометарите каде уште еднаш им ја честита победата и заедно со нив се врати на паркетот, каде им аплаудираше на ракометарите и публиката, го понесоа и него емоциите и кратко изјави:

-Само заради ова вреди да си во салата, да се почуствува радоста по победата.

More from ВестиMore posts in Вести »