Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево со слаб ветер

Денес, недела, 31 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура во Битола до 15 степени.

Утре, понеделник, 1 ноември, во Битола, времето ќе биде изутрина студено со услови за утринска магла по одделни котлини, а преку денот сончево со мала локална облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »